4 טיפים לאכילה במסעדה או באירוע בזמן של שמירה או ירידה במשקל

העולם לא עומד במקומו כשאת מתחילה דיאטה. ארוחות שישי, חתונות וימי הולדת ממשיכים להתקיים כרגיל, ובנקודות אלו את עומדת בפני המבחן האמיתי. אם שני קילו הם כל מה שאת רוצה להשיל כדי להתחטב – כנראה שחודש אחד של עבודה קשה, התמדה וויתורים על תענוגות יספיק לך כדי להגיע למטרה – אבל מה קורה אם יש לך 10, 15, או 20 קילו להשיל? האם את תתחמקי מלאכול באירועים חברתיים במשך חצי שנה עד שנה?

מה עושים כשרוצים לשמור על קצב ירידה במשקל, בלי להתבודד או להישאר רעבה באירועים? יש לי כמה עקרונות שיעזרו:

1. במסעדה: לוותר על מנות מבושלות במחבת, ולבקש התאמות

אני יודעת שהרבה נשים מפחדות מפחמימות, אבל אתן יודעות מה יותר משמין משתי פרוסות לחם קל? 5 כפות של שמן במחבת. כמעט כל מנה שמבושלת במחבת במסעדה תהייה מוצפת בשמן. למה? יותר מהיר וקל לבשל עם הרבה שמן – ולטבח לא בדיוק אכפת מזה שאת בדיאטה. ההמלצה שלי היא לבחור סלט עם תוספת חלבון כמו טופו, טונה או עוף, ולבקש אותו ללא רוטב וללא גרעינים, או להזמין כריך (עדיפות ללחם קל) ללא חמאה, טחינה או ממרח שמן זית.

שותים קפה? עדיף להזמין הפוך על בסיס מים או נס קפה מאשר להוסיף עוד כוס של חלב לרשימת הקלוריות הלא מורגשות בארוחה.

2. ארוחת חג או ארוחה באירוע: “שיטת הטעימות”

כשמדובר בארוחה חגיגית ומיוחדת, אני ממליצה לנקוט ב”שיטת הטעימות” – מלאו כף גדושה מהמאכלים האהובים עלייך בשולחן, תכסו את הצלחת (בלי להקים מגדל בבל), ותאכלו לאט, עם התחייבות עצמית להימנע מסבב שני. כך, אתן תהנו מלטעום קצת מכל דבר בלי להגזים, וגם בלי להזיל ריר בהרגשת פספוס. תאכלו ירקות חופשי, כל עוד הם לא מלאים בשמן, וכן – אפשר לאכול קצת לחם בצד. כמה חגים ואירועים במהלך השנה עם אכילה מוגברת מהתפריט לא יהרסו לכן את הדיאטה – אבל הימנעות מלגעת בכל מאכל “אסור” לתקופה ארוכה מדי – עלולה להוריד את המוטיבציה ולגרום לכן להישבר הרבה לפני היעד הסופי.

3. “לחסוך” קלוריות עבור אירוע מיוחד

לפעמים אנחנו לא רוצים להגביל את עצמינו בבחירות או להתחשבן יותר מדי בכמויות. כשמגיע יום ההולדת, יום נישואין, או כל חגיגה מיוחדת אחרת, זה בסדר להחליט שהחוויה שווה את ההפסקה הקלה מההתקדמות. במידה ואנחנו עדיין רוצים קצת למתן את הנזק, תמיד אפשר לתכנן מראש על ידי “חיסכון קלורי” במהלך היום יומיים לקראת האירוע. אפשר לדוגמה, ביום האירוע לדלג על ארוחת הבוקר, לאכול ארוחת צהריים קלה, ולהשאיר מקום לארוחת ערב גדולה במיוחד. אם מדובר בחופשה של מספר ימים, אפשר לאכול קצת קליל יותר בימים שלפני ואחרי, ולהרבות בהליכות.

4. הכי חשוב – לא להילחץ!

טעויות קורות – אי אפשר לתכנן הכל בחיים. לפעמים יש פיתוי, לפעמים עובר עלינו יום קשה אמוציונלית ואנחנו טורפים מתוקים כל היום כמו שואב אבק. אם אנחנו ניכנס לסטרס ונרעיב את עצמינו יום למחרת, אנחנו רק ניצור יותר רעב ביום שאחרי וניפול לתוך לופ אינסופי. אני ממליצה להסתכל על המקפצה הנקודתית באוכל כאנרגיה נוספת לדחוף למחרת אימון טוב, להחזיר מוטיבציה ולהמשיך את הדרך הבריאה. גם אם המשקל עולה בפתאומיות ביום שאחרי ארוחה גדולה בחוץ – תדעו שזה כנראה יתאזן בימים הקרובים. מאוד נפוץ להחזיק הרבה נוזלים בגוף אחרי אכילה של כמות נתרן יותר גבוהה מהרגיל (מה שנמצא בארוחות במסעדות ובהרבה חטיפים) – אך משקל זה, יחד עם הנפיחות, ירד אחרי יום או יומיים. אלא אם כן אכלתן יותר מ-9,000 קלוריות מעל הממוצע – כנראה שלא הוספתן קילו שלם של שומן ביום אחד.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email