לזמן מוגבל! 20% הנחה על מסלול מיני של תכנית חיטוב חכם

:
:
:
אודות – עדי בלונדר

אודות

שמי עדי בלונדר. אני מאמנת כושר ויועצת תזונה מתל אביב עם תשוקה לתחום פיתוח גוף – תחום המתמקד בעיצוב, בנייה וחיטוב הגוף.

עליי

 כיום אני מאוד נהנית מאימוני משקולות בחדר כושר, אך עד יולי 2018 הייתי מתאמנת אך ורק מהבית, לכן אני מאוד מאמינה שהדרך הכי יעילה להכנס לכושר היא הדרך שמתאימה לאורח חיים האישי של כל אחד ואחת בכל תקופת זמן ספציפית.

אני אוהבת להטמיע בחיים תזונה גמישה – זה אומר שאני לא ממש שמה מגבלות על מה שאני אוכלת, אבל כן פיתחתי מודעות לכמויות ואני יודעת להבדיל בין מאכלים יותר עתירי קלוריות ופחות עתירי קלוריות, ודואגת לאכול מספיק חלבון במהלך היום. אני אוכלת לחם, שותה קפה, מרשה לעצמי דגנים עם סוכר – וכמובן דואגת לאכול הרבה ירקות ופירות.

איך התחלתי

כשהתחלתי  להתאמן בגיל 21, לא היה לי זמן, כסף או ידע להתאמן בחדר כושר, ולמען האמת – לא הייתי בכושר כל חיי, אז נקודת ההתחלה שלי הייתה מאוד בסיסית.

​בהתחלה, בסך הכל רציתי בטן שטוחה ומראה כללי חטוב.

המסע שלי התחיל עם יוטוב, מזרן יוגה, וקצת כוח רצון לקום טיפה מוקדם יותר בבוקר לפני העבודה.

​מאימונים של 20 דקות לאט לאט עליתי ל-40 דקות כי פשוט נהניתי. נהניתי להרגיש את עצמי מתחזקת, את התרגילים נהיים קלים יותר, את היכולת שלי לקום מהרצפה בלי תמיכה מהידיים (כן – התחלתי מכושר מאוד אפסי!).

כשהייתי מוכנה לשלב הבא, ללמוד ולהבין יותר – עשיתי קורס מאמני כושר והתחלתי לשלב אימוני כוח בחדר כושר.

​מכאן התחלתי מסע לימוד עצמי מעמיק על תזונה – כי למדתי שזהו האלמנט העיקרי בתוצאות הויזואליות. לא משנה כמה נהייה בכושר – אחוז שומן גבוה לא יאפשר לנו להיראות חטובות. ספורט שאינו ברמה של אתלט מקצועי, לא שורף כל כך הרבה קלוריות כמו שאתן חושבות.

 

השינוי צריך להגיע מתזונה.

 

ריתק אותי העולם של פיתוח גוף, כי אם אותן מתחרות ביקיני מצליחות לבצע גרעון קלורי לירידה לאחוזי שומן כל כך נמוכים וקיצוניים – בוודאי שזה אפשרי לאוכלוסייה הכללית ליישם את אותם עקרונות מדעיים לירידה הרבה יותר מתונה ובריאה במשקל.

עשיתי בעצמי ניסויים בשינוי הרכב הגוף – עליתי למשקל של 55 קילו והתחלתי תהליך של חיטוב למשקל 51 קילו – כי מבחינתי, עד כמה שקראתי מחקרים ולמדתי ממיטב הספרות, עדיין הייתי צריכה את הניסיון המעשי כדי להבין תהליך ירידה במשקל מכל הרבדים – גם הפיזיולוגי, וגם הפסיכולוגי.

ירידה במשקל זה *לא* דבר קל – אבל יש הרבה פתרונות לתהליך להגברת הגיוון באוכל, צמצום תחושת הרעב, ושילוב חיי חברה ושגרה בתהליך.

למדתי לאתר מתכונים דלי קלוריות שעדיין טעימים לי, לתכנן כמו שצריך ימים בהם היו לי ארוחות בחוץ עם חברים, ולהרגיע את הרעב עם פתרונות יותר ראליים מאשר פשוט "להיות ממושמעת".